Модернізація електрообладнання
крокуючого ескаватора

ЗАГАЛЬНИЙ ОПИС СИСТЕМИ

Система плавного розгону синхронного двигуна головного групи екскаватора крокуючого забезпечує оперативний контроль розгону синхронного двигуна. В якості розгінного двигуна використовується генератор обертання у руховому режимі.

Система включає в себе:

1) пристрій плавного розгону генератора обертання екскаватора крокуючого УПР2;

  • шафа управління АА1,
  • пости керування АА1.1, АА1.2,>
  • датчик швидкості обертання ДО;

2) пристрій стабілізації струму УСТ

  • шафа управління АА2,
  • трансформатор силовий трифазний TV1;

3) пристрій стабілізації напруги УСН

  • шафа управління АА3,
  • трансформатор силовий трифазний TV2.

Структурна схема

пристрій плавного розгону генератора обертання (УПР2)

УПР2 призначений для автоматизованого управління і контролю розгоном генератора обертання екскаватора крокуючого. В процесі роботи пристрою передбачено автоматичний та ручний режим.

Автоматичний режим роботи призначений для здійснення операції розгону генератора обертання за допомогою модуля силового під керуванням ПЛК серії СР1L компанії Omron.

Управління послідовністю операцій, а також контроль їх виконання здійснюється ПЛК автоматично за заздалегідь визначеним алгоритмом.

Ручний режим роботи призначений для здійснення операції пуску синхронного двигуна вручну згідно з раніше діючою релейного схеми, виключаючи вплив ПЛК.

Основним завданням ПЛК є збір інформації від підключеного до шафи АА1 обладнання, на підставі чого в контролері формуються відповідні команди управління обладнанням. При цьому на програмованому терміналі виводиться інформація в буквеному і цифровому вигляді про стан роботи УПР2. Завдання параметрів роботи УПР2 здійснюється за допомогою терміналу серії NT11S компанії Omron. Дані датчика швидкості обертання, підключеного до ПЛК, беруть участь в алгоритмі прийняття рішення ПЛК про стан генератора двигуна.

Керований тиристорний випрямляч призначений для формування в навантаженні стабілізованого струму з обмеженням по напрузі, або стабілізованої напруги з обмеженням по струму. Вибір режиму роботи здійснюється налаштуванням плати XW4PUO05.

пристрій стабілізації струму (УСТ)

УСТ призначений для вироблення і стабілізації струму обмотки збудження синхронного двигуна СД і стабілізації струму обмотки збудження синхронного двигуна головною групи екскаватора крокуючого.

Основою УСТ є керований тиристорний випрямляч. Силова напругу від існуючої шафи управління А5 подається на понижуючий трансформатор TV1. Змінна напруга 48В з трансформатора випрямляється і стабілізується керованим тиристорним випрямлячем і подається на навантаження.

Тиристорний модуль, спільно з резистором, утворює захисну ланцюг, шунтуючі напругу, що виникає на вихідних клемах пристрою при розгоні синхронного двигуна до подачі струму в обмотку збудження.

пристрій стабілізації напруги (УСН)

УСН призначений для вироблення і стабілізації напруги бортової мережі (110В постійного струму) екскаватора крокуючого.

Основою УСН є керований тиристорний випрямляч. Силова напругу від існуючої шафа управління А5 подається на понижуючий трансформатор ТV2. Змінна напруга 130В з трансформатора випрямляється і стабілізується керованим тиристорним випрямлячем і подається на навантаження.