Система керування лінією
виробництва сендвіч-панелей

Призначення системи

Компанією ТОВ «Техноімпекс» була розроблена система керування лінією виробництва сендвіч-панелей.

Реалізація даного проекту дозволила в автоматичному режиму роботи забезпечувати безперервну подачу витратних матеріалів для формування складових панелі, її безпосереднього виробництва, штабелювання і упаковки готових панелей в поліетиленову плівку.

Устаткування лінії управляється за допомогою ПЛК серії CJ1. У якості людино-машинного інтерфейсу (HMI) використовуються сенсорні термінали.

структура виробничої лінії

Умовно всю лінію можна розділити на дві ділянки.
Перша ділянка – це технологічна, вона є основною і призначена для безпосереднього виробництва сендвіч-панелей (ЕВ2-ЕВ6). 
Друга ділянка – це пакувальна, призначена для укладання готових панелей в штабель і упаковки штабелів в поліетиленову плівку (ЕВ7, ЕВ8).
  • Пульт ЕВ2 – Локальна система управління ділянкою профілювання сталевого листа;
  • Пульт ЕВ3 – Локальна система управління ділянкою укладання мінеральної вати;
  • Пульт ЕВ4 – Локальна система управління ділянкою подачі пінополістиролу
  • Пульт ЕВ5 – Локальна система управління ділянкою формування сендвіч-панелі;
  • Пульт ЕВ6 – Локальна система управління ділянкою різання панелі;
  • Пульт ЕВ7 – Локальна система управління ділянкою штабелювання готових панелей;
  • Пульт ЕВ8 – Локальна система управління ділянкою упаковки штабель.
Система керування технологічною ділянкою є складною, багаторівневою системою. Особливістю даного рішення є застосування обладнання різних виробників і, як наслідок, необхідність узгодження різних протоколів обміну даними. Устаткування лінії управляється за допомогою ПЛК фірми OMRON. У якості людино-машинного інтерфейсу (HMI) використовуються сенсорні термінали.

Принцип роботи системи

В якості мережі верхнього рівня системи застосована мережу Ethernet. По ній відбувається обмін інформацією між пультами управління ЕВ2, ЕВ3, ЕВ5, ЕВ6, ЕВ7 та ЕВ8. Це забезпечує синхронізацію роботи всіх пристроїв лінії, а також своєчасне реагування обслуговуючого персоналу на можливі неполадки в роботі устаткування.
Крім того, в системі управління лінією реалізована функція зворотного зв’язку наступного технологічного вузла з попереднім. Це означає, що якщо яка-небудь технологічна ділянка не готова до прийому виробу через аварію або технологічну помилку – на попередню ділянку буде поданий сигнал і лінія сповільнить роботу, що дозволить ліквідувати помилку або аварію без повної зупинки виробництва. Це істотно знижує витрати робочого часу і витратних матеріалів при своєчасному прийнятті заходів робочим персоналом виробництва.

режими роботи

Розроблене програмне забезпечення дозволяє управляти лінією в декількох режимах:
  • автоматичний – забезпечує узгоджену роботу всього обладнання лінії та є основним режимом;
  • підготовка – це ручне управління декількома пов’язаними механізмами одночасно, призначений для проведення робіт по заправці та подачі витратних матеріалів, допоміжний;
  • ручний – управління окремими механізмами без урахування стану інших, призначений для проведення робіт з обслуговування, ремонту і регулювання пристроїв.